KONST / Litografier / Färglitografi 14045265
nr 1404 5265
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, Kvinnor på strand. Motivet: 63x99, yttermått inklusive ram: 76x111 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 21 juni 2021
kl 18:30:54
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman